Uudised

Maanteemuuseumi liiklusnädalal toimetavad robotid

Tänasest, 15. septembrist kuni reedeni toimub maanteemuuseumis iga-aastane liiklusnädal „Turvaline koolitee!“, kus 4.-7. klasside õpilased saavad läbi praktiliste tegevuste meelde tuletada õiget ja turvalist liikluskäitumist.

Maanteemuuseumi õppeklassi ja sealse mängulinna tänavad vallutavad robotid. Koostöös MTÜ Robootika meeskonnaga toimuvad töötoad, kus õpitakse robotite ehitamist, programmeerimise algtõdesid, misjärel pannakse robotid mängulinnas ka turvaliselt liiklema. Päev jätkub näitusekeskkonnas Teeaeg, kus uuritakse, mil viisil vanal ajal liigeldi.

„4.-7. klasside õpilased on just sellises vanuses, mil neile suunatud tegevused peavad olema atraktiivsed  ja põnevad,“ rääkis maanteemuuseumi liikluskasvatuse pedagoog Triinu Õispuu ideest kaasata liiklusalasesse õppeprotsessi robotid.

Programmid toimuvad 15.-18. septembril algusega kell 10 ja 12.

Liikluskasvatuse eesmärgiks on kujundada inimestest üksteisega arvestavaid liiklejaid. Maanteemuuseum on õige koht nii esmaste liiklusalaste teadmiste tundmaõppimiseks kui ka juba olemasolevate oskuste täiendamiseks.

Lisainfo: 
Triinu Õispuu 
Eesti Maanteemuuseumi liikluskasvatuse pedagoog
Tel: 797 0790, 5854 5636
E-post: triinu.oispuu@mnt.ee

T-P 11-19

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

"Simply go there - and play"