Uudised

Maanteemuuseumi liiklusnädal räägib ratta ajaloost ning rattaspordist

Homsest, 20. septembrist algab Eesti Maanteemuuseumis traditsiooniline liiklusnädal, mis tänavu keskendub ratta ajaloole ning selle kasutuspraktikale nii spordis kui liikluses.

Liiklus- ja ajalooteemalisse programmi „Hurraa, ma leiutasin jalgratta!“ said end registreerida  4. klasside õpilased, kes just on saanud kevadel oma päris esimeste juhilubade omanikeks. „10. aastased lapsed on liikluses täieõiguslikud sõidukijuhid ning soovimegi  liiklusnädala tegevustega anda endapoolse panuse ohutusreeglite meeldetuletamisele ning turvalisele liiklemisele. On ju teada, et kooliteel on pidev rutt, tähelepanu võib hajuda ning  liiklussituatsioonid tekitavad vahel ka segadust,“ tutvustas programmi ideed maanteemuuseumi liikluskasvatuse pedagoog Triinu Õispuu.

„Hurraa, ma leiutasin jalgratta!“ on maanteemuuseumi kõige uuem liikluskasvatuse õppeprogramm. Selle eesmärk on tutvustada ratta arengulugu ning teadvustada ratta leiutamise olulisust inimkonna jaoks. Meelde tuletada ohutu jalgrattasõidu põhitõed ja kujundada õiget liikluskäitumist. „Tegevustesse on kaasatud endine jalgrattasportlane Rigo Räim ja Ülenurme rattaklubi Peloton noortetreener Jörgen Matt,  kes räägivad oma kogemustest nii võistlusspordi, kui ka ohutute sõiduvõtete mõistes. Programm suunab ja julgustab lapsi arutlema, ärgitab loovust ning meeskonnatöö tunnetust,“ lisab Õispuu.

Maanteemuuseumi liikluskasvatuse eesmärgiks on kujundada lastest üksteisega arvestavaid liiklejaid, kellel on ohutu liiklemise harjumused ja kes tajuvad liikluskeskkonda. Muuseum pakub aastaringselt koolidele ja lasteaedadele liiklusteemalisi haridusprogramme, kus vaatluse all on liiklusohutuse põhitõed. "Tulles maanteemuuseumi ja osaledes liiklusteemalises haridusprogrammis, saavad õpilased kogeda kindlasti hoopis teistlaadset õppetundi kui kooliklassis olles," rõhutas Õispuu.

Erinevate liikluskasvatuse programmidega saab tutvuda muuseumi kodulehel: http://www.maanteemuuseum.ee/et/content/liiklusprogrammid

Lisainfo: 
Triinu Õispuu 
Eesti Maanteemuuseumi liikluskasvatuse pedagoog
Tel: 797 0790, 5854 5636
E-post: triinu.oispuu@mnt.ee

 

 

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

“Good place to go with children”