Maanteemuuseumi autokino pakub vaatamiseks prantsuse komöödiat

Reedel, 19. augustil kell 21.30 linastub Eesti Maanteemuuseumi suures parklas vaid üheks õhtuks üles seatud autokinos prantsuse režissööri Philippe de Chauveroni komöödia „Pulmakaos“. Sellega jätkab muuseum oma suvist autokinotraditsiooni.

Lustlik, kuid samas mõtlemapanev film räägib erineva religioonitausta ja päritoluga inimestest, armastusest ja abielust.

„Sõpru saab valida, pereliikmeid mitte,“ kirjutatakse filmi tutvustuses. „Marie ja Claude Verneuil on korralikud katoliiklased, kelle elu kulgeb traditsioonilisi väärtusi austades ning kodanlikke hüvesid nautides. Nende kolm vanemat tütart otsustavad aga isa-ema meelehärmiks abielluda erinevat usku ja rahvust meestega: Isabelle on õnnelikult leivad ühte kappi pannud araablase, Odile juudi ja Ségolène hiinlasega. Eksootilist päritolu väimeestega suhtlemine paneb ämma-äia kannatuse nii mõnelgi korral proovile, ent kui pere pesamuna Laure ühel ilusal päeval teatab, et tema väljavalitu on pärit Aafrikast, pöörab see perekonna elu täielikult pahupidi. Laure'i prantslasest isa ja aafriklasest äi ei suuda kumbki aru saada, miks küll Jumal neid karistas ning säärase kaose maa peale saatis...“

Filmi pikkus on 1 h 37 min. Parkimiskoht muuseumi suures parklas maksab 10 € (sisaldab kinopiletit kõigile reisijaile). Kinokülastajatele on avatud drive-in kohvik.

Palume kohal olla vähemalt 30 minutit enne filmi algust.

NB! Kohtade arv on piiratud. Koha tagamiseks palume eelregistreeruda telefonil 5143848 või aadressi kristo.toots@mnt.ee

K-P 11-17

"Simply go there - and play"