Uudised

Maanteemuuseumi aktsiooniga koguti üle saja erineva kella

15. märtsil lõppes Eesti Maanteemuuseumi poolt korraldatud kellade kogumise aktsioon, mille tulemusel jõudis muuseumisse üle saja omanäolise kella. Kellasid koguti uue püsinäituse „Head teed!“ lastemuuseumi  aega tutvustava stendi loomiseks. Näitus „Head teed!“ avatakse 1. mail 2016.

„Kellad saabusid muuseumisse igast Eestimaa otsast ja meil on südamest hea meel, et muuseumi üleskutse võeti rahva poolt nii soojalt vastu,“ rõõmustab Maanteemuuseumi juht Kadri Valner. „Muuseumil on suur au eksponeerida inimeste enda poolt annetatud ajanäitajaid, sest igal kellal on ju oma lugu ja mälestus, mis muudab selle näituse tõeliselt eriliseks,“ lisab Kadri.

Maanteemuuseumile annetati Eestimaa kodudes kasutatud ajanäitajaid, mille hulka kuuluvad omanäolised äratuskellad, käekellad, lauakellad, seinakellad, ja kaelaskantavad kellad. Enamus saabunud kelladest on nõukogude päritolu. Märkimisväärse osa kelladest moodustavad just äratuskellad ja kaasaskantavad äratajad, mis iseloomustavad hästi ajastut, kui polnud telefoni, mis hommikul üles tõusma sunniks, aga kuidagi oli ju vaja ennast õigeks ajaks valmis seada.

Huvitav leid on ka Soomest pärit kummimoodulitest kokkupandav kell. Muuseumile kingiti ka ligi saja aasta vanune pisike tasku-uur, mis kuulus kella annetaja emale. Annetaja sõnul kingiti see armas kell tema emale tõenäoliselt leeripäevaks 1918. aastal.

Eesti Maanteemuuseum tänab kõiki annetajaid ning lubab, et iga kell saab oma auväärse koha uuel püsinäitusel. Lisaks füüsilisele näitusele koostab Eesti Maanteemuuseum annetatud kelladest ka oma Facebooki lehel diginäituse, kus on ära nimetatud annetaja ning lugu kella jõudmisest muuseumisse.

Eelkõige kasutatakse kogutud kellasid muuseumi uutes haridusprogrammides, mis käsitlevad teekondade pikkust ja aja ning kiiruste mõiste muutumist ajaloos.

Täpsem info:

Eesti Maanteemuuseumi programmijuht Riinu Räim
Tel: 5186684
E-post Riinu.Raim@mnt.ee

 

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

"Simply go there - and play"