Uudised

Maanteemuuseum on muuseumiööl rohelisel lainel

Eesti Maanteemuuseum kutsub laupäeval, 14. mail kõiki rahvusvahelisele MuuseumiÖÖle, et osa saada tänavusest programmist „Öös on laineid“. Maanteemuuseum on seekord üdini rohelisel lainel – räägitakse talveunest ärganud konnadest maanteedel.

Tänavune muuseumiöö eriprogramm keskendub väetimate teekasutajate märkamisele ja aitamisele – täpsemalt konnadele. „Vastupandamatu rännukihk veekogude suunas sunnib konni suuri maanteid ületama ning paljud ei jõuagi soovitud sihtkohta,“ tutvustas ideed maanteemuuseumi programmijuht Riinu Räim. „Lisaks on konna teema väikeseks sissejuhatuseks sellesuvisele hooajanäitusele „Loomad teel“, mis avatakse 1. juunil.“

Konnateemat tuleb muuseumisse tutvustama Eestimaa Looduse Fond, kes räägib lähemalt konnatalgutest ja sellest, kuidas rohelise laine ajal liikluskeerisesse sattunud konni aidata. Muuseumiööl toimuvates töötubades saab proovida kätt konnatara ehitamisel, uurida, kuidas konni transportida ning maalida toredaid konnakivisid. Seiklusi otsivad külastajad saavad pidada konnajahti ning mängida varjumängu.

Muuseumiööl on avatud kõik näitused, lastemuuseum ja masinahallid. Uue püsinäituse „Head teed!“  tutvustamiseks toimuvad giidiga ekskursioonid kell 19 ja 21. Sõitu saab teha uhke kahehobuse postitõllaga ning laste liikluslinnas vuravad elektriautod.

Muuseumiöö Varbusel lõpetab konnajutt unetutele.

14. mail on maanteemuuseum tasuta külastamiseks avatud kl 18-23.

Muuseumiööl väljub Tartust eribuss marsruudil – Tartu – Eesti Maanteemuuseum – Põlva Talurahvamuuseum –Eesti Põllumajandusmuuseum – Tartu. Rohkem infot muuseumi kodulehelt.

Lisainfo:
Riinu Räim
Eesti Maanteemuuseumi programmijuht
Tel: 518 6684
E-post: riinu.raim@mnt.ee 

 

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

"Simply go there - and play"