Uudised

Laupäeval stardivad Lõuna-Eesti päästjad hädaolukorral Eesti Maanteemuuseumist

Sel laupäeval, 1. juulil toimub Eesti Maanteemuuseumis Tänutähe perepäev, kus meie päästjad õpetavad elementaarseid ellujäämisoskusi. Sündmusega tehakse tänukummardus päästjatele ja nende peredele.

Kohale tulevad kutselised ja vabatahtlikud päästjad Põlva- ja Võrumaalt. Täpselt keskpäeval algab muuseumi lähistel Puskaru teeristil tuletõrjemasinate ja muu päästetehnika paraad. Kohtuvad nii vanad kui uued päästesõidukid, mis jäävad muuseumisse perepäeva lõpuni külastajatele uudistamiseks.

Uksed avab ohutusakadeemia, kus jagab ellujäämisõpetusi häirekeskus ja demineerijad tutvustavad oma igapäeva tööd. Korstnapühkijaga saab mõtteid vahetada küttekollete korrashoiu teemadel ning soovi korral saab ka päris korstnapühkija õnnenööbi vermida. Lapsi rõõmustab päästekoer Nublu.

“Me usume, et päästjatel ei tule sel päeval ühelegi väljakutsele sõita ja nad saavad rahulikult enda tegemisi tutvustada ja inimestele teadmisi jagada,“ sõnas päeva peakorraldaja Triinu Õispuu. „Hädaolukorral stardivad nad muuseumist,“ lisas ta.

Muuseumide ja külastuskeskuste ühisprojekt Tänutäht keskendub igal aastal mõne olulise elukutse ja tutvustamisele. Mullu tehti tänukummardus politseinikele, sel suvel päästjatele ja päästeteenistusele.

Kuni 31. augustini on nii kutselistel kui ka vabatahtlikel päästjatel koos peredega ning Päästeameti töötajatel võimalus külastada Tänutähe algatusega liitunud muuseume üle Eesti tasuta. Nii külastas mullu Maanteemuuseumit suve jooksul ligi 700 politseinikku ja nende pereliiget. Täpsem info algatuses osalevate muuseumide kohta www.tänutäht.ee.

Tänutähe perepäev toimub Maanteemuuseumis 1. juulil  kell 12-16.

Sissepääs muuseumipiletiga, päästjatele ja nende peredele prii!

 

Lisainfo:
Triinu Õispuu
muuseumi liikluspedagoog
triinu.oispuu@mnt.ee
+372 5854 5636

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

“Good place to go with children”