Uudised

Kuidas saab maanteemuuseumist Rooma? Tule ja saa vastus juba sel laupäeval.

Kuidas saab maanteemuuseumist Rooma? Tule ja saa vastus juba sel laupäeval.​

Laupäeval, 6. mail, avatakse Eesti Maanteemuuseumi suvehooaeg ja tähistatakse Euroopa päeva. Lõbus koguperepäev rändamisest ja reisimisest pakub avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele.

Hooaja avapäeval tuleb juttu liiklusest ja liiklemisest Euroopa eri maades. „Aastasadu on inimeste unistustes olnud reisimine kaugete maade taha,“ avas päeva teemat muuseumi programmijuht Riinu Räim. „Istudes aga täna pea ainukese liinibussi peale, mis muuseumi eest Varbuselt kell 14.15 läbi sõidab, jõuaksime paari ümberistumisega ometigi juba õhtul kell 23 lennukiga Rooma. Kogu maailm on me käe ulatuses.“ Sel päeval mõõdetaksegi, kui kaugel asuvad Euroopa pealinnad maanteemuuseumist Põlvamaal.

Seiklusjutte seitsme maa ja mere tagant räägib 4x4 reisiseltskond, lastele loeb muinasjutte näitleja Inga Lunge, peresid rõõmustab mäng „Lauluga läbi Euroopa“ ja turvalise reisimise nippe jagab Tarkusetankla. Liikluslinnas saab proovida, kuidas liigelda Inglismaal, Hollandis või Prantsusmaal.

Reisimise nippe koos laste ja koertega jagavad Maanteeameti ennetustöö osakonna töötajad, Euroopa Liidu alast infot jagab Europe Directi Põlvamaa teabekeskus. Euroopa maitseid tutvustab Varbuse teemaja.

Perepäev algab kell 11, sissepääs prii.

Teed, mis viivad Rooma, algavad Eesti Maanteemuuseumist!

 

Lisainfo:

Riinu Räim

Programmijuht

+372 5186 684

riinu.raim@mnt.ee

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

"Simply go there - and play"