Uudised

Hobuajastust kantud maanteemuuseumi 16. sünnipäeval annab hoogu Vello Vaheri rändtsirkus

Sel laupäeval, 30. juulil tähistab Eesti Maanteemuuseum oma 16. sünnipäeva, mis on pühendatud hobuajastule ning Varbuse postijaama hiilgeajale.

„Tänavu kevadel Varbuse postijaama peahoones avatud muuseumi uus püsinäitus „Head teed!“ kõneleb hobuajastu perioodist ja uurib, kuidas teede rajamisega ja kiiruse kasvamisega on maailm muutunud,“ avas sünnipäeva ideed maanteemuuseumi programmijuht Riinu Räim. „Nii nagu auto vormis 20. sajandi ühiskonda, tegi hobune seda aastatuhandete jooksul varem. Sünnipäevaprogrammiga soovimegi teha sügava kummarduse just hobuajastule“ selgitas Räim.

Nii ongi mitmed sünnipäevatoimetused ja -töötoad inspireeritud ajast, mil teed olid vaid hobuste ja vankrite päralt. Külastajad saavad meisterdada hobukaunistusi ja voolida savist nõusid, teha sõbralikke võiduajamisi kepphobusel ning proovida pidupäevale kohaselt sajandivanuseid seltskonnamänge.  Pidusoenguga ei ole sedapuhku vaja ise vaeva näha, sest uhked hobupatsid saab kohapealt.

Pisemad külastajad või need, kel soov teelt korra maha astuda ja puhata, saavad kuulata lastemuuseumis rännujutte. Sünnipäeva lõpetab väike rändtsirkus Maarjamaa kuulsaima akrobaadi Vello Vaheri juhtimisel kell 15 ning kel üksjagu julgust, saab ise proovida köielkõndimist ehk Slackline 100 aastat tagasi.

Hobusõite pakuvad postitõld ja ponid. Muuseumi sünnipäev saab alguse kell 12, sissepääs muuseumipiletiga.

Lisainfo:
Riinu Räim
programmijuht
Tel: 518 6684
E-post: riinu.raim@mnt.ee

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

“Good place to go with children”