Näitused

Head teed!

Püsinäitus "Head teed!"

Varbuse postijaama peahoone esimesel korrusel asuv teede ja kommunikatsiooni ajaloost kõnelev püsinäitus „Head teed!“ otsib vastust küsimustele, kas teede rajamise ja kiiruste kasvamisega on maailm muutunud väiksemaks või suuremaks. Kelle jaoks on teed rajatud?  Kuhu on teed aastasadu rändajaid viinud ja millised ohud neid teel varitsesid? Muuseumi uus püsinäitus viib külastajad avastavale ajarännakule Eestimaa teedel, hõlmates nn hobuajastut ehk perioodi muinasajast kuni 20. sajandi 30.-teni.

Teed on heaks näiteks, kuidas inimene on kujundanud looduslikke maastikke ja kuidas maastik on kujundanud meie radu. Täna on tee palju sirgem ja siledam, viib kergemini ja kiiremini kaugemale. Ometi on ta ikka seesama tee, mida mööda saame minna sinna, kuhu soovime, ja jõuda, kuhu vaja. Head teed!

Püsinäitus „Head teed!“ on avatud 1. maist 2016

Varbuse postijaama hoonetest saab külastada:

  • Peahoones püsinäitust „Head teed!“
  • Peahoone teisel korrusel lastemuuseumit
  • Tõllakuuris avatud hobuveokite ekspositsioon

Telli giidiga ekskursioon. 

 
Fotod: Sven Soome

Peamaja teisel korrusel olevas lastemuuseumis saab uurida, kui kiirelt liigub aeg, proovida jalga seitsmepenikoormasaapaid, kasvatada kõrvitsaseemnest Tuhkatriinule tõlda, õppida lugema maakaarti ning ehitada ise sildu ja teid. Ka on siin igal lapsel võimalik kehastuda kunagise tegusa postijaama tegelaseks ja uurida, millised olid sotsiaalsed suhted ühes väikeses kogukonnas poolteistsada aastat tagasi.

Lastemuuseumi teemasid toetavad arvukad tegevused ja programmid. Uuri täpsemalt siit.

T-P 11-19

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

"Simply go there - and play"