Uudised

Eesti Maanteemuuseumi näitus avab motoroller Tuula T-200 restaureerimise loo

Eesti Maanteemuuseumi näitusekeldris on avatud näitus ““Pidi ju lihtne töö olema…?“ Motoroller Tuula T-200 restaureerimise lugu“.

Maanteemuuseumi endine restauraator Einari Jaanus restaureeris muuseumikogus oleva  ja 1961. aastal valminud motorolleri aastatel 2014-2015. Selleks kulus restauraatoril vähemalt 300 tundi töökojas ja enam kui 800 km läbisõitu uute juppide otsingul ning lisatööde tellimisel. Soetada tuli isegi doonorroller.

Tööde käik talletati põhjalikult fotodes ja esialgu vaid kitsale ringile mõeldud restaureerimispäevikus. Restauraatori jonnakas perfektsionism ja tõrksa masina taltsutamisel ette tulnud üllatused pakuvad äratundmisrõõmu vanatehnika huvilistele, kuid on õpetlikud igasuguse lihtsa või keerukana tunduva töö tegijale.

Esmapilgul lihtsat ennistamise lugu täiendavad restaureerija ja sõiduki endiste omanike mälestused rollerireisidest.

Eesti Maanteemuuseum on tänulik info eest, mis juhataks meid kahe motorolleri detailini, mis on jäänud restaureerimise käigus tabamatuks – ennistatud masinal puudub senini tagavararatta kinnituskilp ja käiguvahetuse näidik. Samuti ootame erinevate Tuula motorollerite endiste omanike mälestusi.

Näituse koostasid: Paavo Kroon, Kadri Valner, Neidi Ulst, Siiri Toomik, Rain Rikas, Reeli Kork, Einari Jaanus. Kujundus ja teostus: OÜ LooLoo.

Näitus on avatud septembri lõpuni.

 

Lisainfo:

Paavo Kroon

Eesti Maanteemuuseumi kuraator

Tel +372 5645 5775

E-post paavo.kroon@mnt.ee

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

“Good place to go with children”