Uudised

Eesti Maanteemuuseum kutsub Tourestil roolima vana Ikaruse bussi

Eesti Maanteemuuseum osaleb 10.-12. veebruaril Eesti suurimal turismimessil Tourest 2017. Muuseum tutvustab oma uut hooaega ja lubab huvilised nostalgitsema ka vana Ikarus bussi rooli.

Ida-Euroopa uhkeima tee-ehitusmasinate koguga Eesti Maanteemuuseumi hooaeg keskendub  teede ja kommunikatsiooni ajaloole, ärgitades muuseumikülalist mõtlema selle üle, mida on teede areng meile andnud. Kas täna, kui saame reisida kaugemale ja kiiremini kui kunagi varem, on maailm muutunud väiksemaks või suuremaks, rohkem või vähem hoomatavaks.

1960-ndatel algas Eestimaa ühistranspordis Ikaruse ajastu. Ikarus Lux oli oma ajastu luksuslikem buss. Muuseum toob Tourestile vaatamiseks osa sellest sõidukist, mis tekitab nostalgiat ja meenutab sellega reisitud kilomeetreid.  Muuseumi fotoboksis             saab end pildistada väärika bussi roolis ning tunda end tõelise bussijuhina. Väiksemad külalised saavad ise meisterdada helkuri.

Maanteemuuseum tutvustab messil enda tegemisi ühisel pinnal Põlvamaa teiste ettevõtjatega messi „Puhka Eestis“ alal boksis PE 18. Puhkust kutsuvad veetma Mooste mõis ja viinavabrik ning Piusa koobaste külastuskeskus ja muuseum. Üldist infot Põlvamaa kohta jagavad maakonna turismiinfokeskus ja arenduskeskus. Põlvamaa messiboksil tasub kindlasti silm peal hoida igal täistunnil, kuna siis hakkab keerlema õnneratas. Selleks, et pääseda ratast keerutama, tuleb õigesti vastata ühele maakonda puudutavale küsimusele. Lisainfo saamiseks külasta Põlvamaa Turism Facebooki lehte.

Kohtumiseni Tourestil!
 

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

“Good place to go with children”