Uudised

Eesti Maanteemuuseum kutsub sünnipäeval külla sõbermuuseume ja katsetab kiiruseid

Eesti Maanteemuuseum on sel laupäeval sünnipäevale kutsunud kaasteelised, kellega seob  ühine kirg liikumise ja suurte masinate vastu. Päevale pakuvad lisavürtsi lugemiskoer ja ennustuskana.

Seekord otsustas Eesti Maanteemuuseum sünnipäeva puhul kutsuda külalistele oma tööd tutvustama teisi muuseume Eestimaa eri paigust. Et muuseumid kogu oma vara laupäeval Varbusele tuua ei saa, võetakse vaid see kraam, mis pagasiruumi mahub. Nii kannabki pidu pealkirja „Sünnipäev pagasnikus“. Külas on Meremuuseum, Põllumajandusmuuseum, Jalgrattamuuseum ja Teppo lõõtsatalu.

„Meremuuseum „laseb Varbusel vette“ oma laevad ja Järvamaal asuv nooruke rattamuuseum toob kaasa ajaloolised rattad, tähistame ju sel aastal 200 aasta möödumist ratta leiutamisest,“ selgitas Eesti Maanteemuuseumi juhataja Kadri Valner.  „Lähim naaber, väike Teppo lõõtsatalu on kindlasti külalistele innustuseks, sest kahe inimese paarisrakendina tehtud visa töö tulemusel on loodud omapärane väikemuuseum. Eesti Põllumajandusmuuseumiga seob maanteemuuseumit aga  armastus hobuste ja suurte masinate vastu,“ lisas Valner.

Sünnipäeval toimuvad Eesti esimese tudengivormeli kiirenduskatsed. Tegu on viimase prooviga enne augusti keskel Tšehhis toimuvat Formula Student võistlusklassi võistlust Baltic Open. Vormeli rooli istub üks selle ehitajatest, maanteemuuseumi arendusjuht Karl Saks. Ka asuvad stardijoonele sprindikiirust mõõtma ratsahobune, jalgrattur ja jooksja. Kelle kiirus on kõige suurem, selgub finišis.

Laupäeva hommikul  avataval muuseumi bagirajal saavad huvilised aga kiiruskatsete asemel teha õppesõitu. Bagirada jääb avatuks nädalalõppudel suve lõpuni.

Kirju sünnipäevakava pakub loodetavasti lusti kõikidele külalistele. Lisaks tavapärastele muuseumitegevustele – teede ajaloo ja Euroopa suurima tee-ehitusmasinate koguga tutvumisele või näiteks liikluslinnas sõitmisele - saab sel päeval lastemuuseumis raamatuid uurida koos lugemiskoeraga, lasta ennustuskana Almal tulevikku ennustada, meisterdada hoburaudu, pakkida aja peale reisipagasit ja süüa sünnipäevajäätist.

 

Eesti Maanteemuuseumi sünnipäev toimub sel laupäeval, 29. juulil kell 13-16. Sissepääs muuseumipiletiga. Olete kõik palutud.

Muuseum ei ütle ära ka toredatest sünnipäevakinkidest.

 

Lisainfo

Kadri Valner

Eesti Maanteemuuseumi juhataja

5288104

K-P 11-17

799 3057

Kanepi, Estonia

Take road less travelled

"Simply go there - and play"